Bulletin k utkání #104
Muži: Florbal Ústí - Start98
Den české státnosti stráví muži na cestách, ve čtvrtek hrají na půdě ex-extraligových Otrokovic

Den české státnosti stráví muži na cestách, ve čtvrtek hrají na půdě ex-extraligových Otrokovic

První liga má za sebou úvodní čtyři kola. Florbalu Ústí se již dvakrát povedlo uhájit první místo tabulky. V rámci pátého kola je opět čeká těžká zkouška, když na soupeřovo palubovce vyzvou druhé Otrokovice, ty ztratily dva body s Kladnem, jinak si připsali tři výhry.

Goldea PANTHERS OTROKOVICE

Bývalý superligový celek bude v letošní sezoně opanovat horní pozice a bojovat o postup zpět mezi elitu. Otrokovice si v úvodních kolech poradily s Hattrickem Brno, Orkou a Hradcem Králové a remizovali s Kladnem, kde následně padly v nájezdech. Nejproduktivnějším hráčem je nejnovější posila Ladislav Gál, který v loňské sezoně oblékal dres superligové Ostravy. Nejlepším střelcem týmu se sedmi góly je František Vykopal. Tým vstřelil 26 branek a 17 branek inkasoval, s 50% úspěšností v přesilovce sdílí třetí místo právě s Florbalem Ústí.

Florbal Ústí

Ústí je jediným týmem, který ještě nepoznal hořkost porážky. V prvních čtyřech zápasech porazilo České Budějovice, Letku, Chomutov a naposledy si poradilo s Gullivers Brno. Nejproduktivnějším hráčem je Martin Horn, ten zaznamenal dvanáct bodů za 5+7. Ústí se může pyšnit nejlepší obranou s průměrem 2.5 obdržené branky na zápas. O dvě branky je Ústí druhé v počtu vstřelených branek. Speciální formace svěřencům Davida Stummera fungují, s 50% přesilovkou jsou třetí nejúspěšnější a jako jediný tým v lize ještě neobdrželi gól v oslabení.

Zápas začíná ve čtvrtek od 18:00 na sportovní hale v Otrokovicích

Zpět na úvod