Bulletin k utkání #122
Muži: Florbal Ústí vs Fbc Respect Hradec Králové
PREVIEW: Muži souboj o první místo nevzdávají, nutně však musí zvládnout oba víkendové zápasy s Orkou a Hradcem

PREVIEW: Muži souboj o první místo nevzdávají, nutně však musí zvládnout oba víkendové zápasy s Orkou a Hradcem

Poprvé v sezoně si muži zkusí tzv. playoff víkend, kdy odehrají dva zápasy v jednom víkendu. V sobotu dopoledne vyzve na půdě soupeře poslední Orku. V neděli na neutrální palubovce v Teplicích poměří síly s Hradcem, který v posledním kole porazil první Bulldogs.

ASK ORKA ČELÁKOVICE

Nováček ligy narazil na výkonnostní rozdíl mezi národní a první ligou. V 21 zápasech vyhrál pouze čtyřikrát a celkově si připsal 15 bodů. V prvním vzájemném zápase prohrála Orka 3:9. Momentálně má Orka šňůru šesti proher v řadě, favorita však dokáže překvapit. V 15. kole například porazila Orka čtvrté Otrokovice. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jakub Čáp s 21 kanadskými body.

FBC RESPECT HRADEC KRÁLOVÉ

Hradec je taktéž nováčkem soutěže, oproti Orce si však vede daleko lépe a čtyři kola před koncem základní části je v boji o top6, která zajišťuje přímý postup do playoff. Z 22 zápasů si Hradec Králové připsal 34 bodů, zároveň z posledních pěti zápasů vyhrál čtyřikrát, v posledním kole si vyšlápl na lídra soutěže Brno, které porazil 7:6. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Milan Koubek s 31 body.

Florbal Ústí

Ústí prohrálo v posledním kole šlágr s Kladnem. Ztracené body je posunuly na třetí pozici, v případě dvou výher se však Ústí vrátí na druhou pozici a na první Bulldogs budou ztrácet dva body. S Hradcem se Ústí utkalo letos již třikrát, nejdříve v poháru vyhráli svěřenci Davida Stummera 6:4, v ligovém utkání si taktéž připsali výhru 6:5. Ústí je stále týmem s nejméně obdrženými brankami v lize. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jakub Kolstrunk s 33 body.

Nedělní domácí utkání je přesunuto do městské haly v Teplicích, zápas začne v 18:30.

Zpět na úvod