Bulletin k utkání #36
Muži: Florbal Ústí - TROOPERS
Ústečtí zástupci v modrobílých barvách vezou na sever dva cenné kovy, dorostenci končí zlatí, jejich mladší kolegové stříbrní

Ústečtí zástupci v modrobílých barvách vezou na sever dva cenné kovy, dorostenci končí zlatí, jejich mladší kolegové stříbrní

I přesto, že Florbal Ústí nevyslal do Švédska svoji posádku, tak si pár ústeckých hráčů medaile, zážitky i zkušenosti z nejznámějšího švédského turnaje dětí odvezlo. Ve spolupráci s Českou Lípou dostalo pár vyvolených možnost se tohoto turnaje zúčastnit v kategoriích starších žáků či dorostenců.

Starší žáci U13

Za českolipský tým v rámci kategorie starších žáků odcestovalo do Švédska celkem sedm hráčů, konkrétně Lukáš Kadlec, Lukáš Ligmajer, Luboš Ligmajer, Jan Štěpánek, Kryštof Lán, Dominik Olexa a Šimon Leszko.

Starší žáci si na turnaji připsali skalp sedmi švédských týmů, ve finále na ně čekal švédský výběr Jonkopings IK. Čeští zástupci vstup do finále nezvládli a rychle prohrávali o dvě branky. V jednu chvíli prohrával českolipský tým 2:5. Český výběr se ale nevzdal a dokázal zápas srovnat. V nájezdové loterii byl úspěšnější soupeř. Z šesti branek padlo hned pět z holí ústeckých hráčů. Hattrickem se blýskl Jan Štěpánek, dále se prosadil Olexa a Lán.

Dorostenci U15

Za dorostenecký výběr nastoupili čtyři ústečtí zástupci. Konkrétně do Švédska vyrazili Jan Vondruška, Tadeáš Weber, Aleš Vlach a Ondřej Trčka.

Dorostencům se povedlo ve své cestě do finále porazit osm švédských týmů. Ve čtvrtfinále porazili Pixbo Wallenstam, ve finále je čekal další známý celek Linkopings IBK. Finále měl výběr severních Čech ve svých rukou hned od začátku. Z vedení 3:0 se nakonec stalo drama, kdy se švédský tým dostal na dostřel jedné branky. Česká Lípa nakonec vedení ustrážila a odvezla si zlaté medaile. Ve finále se dvakrát prosadil Jan Vondruška.

Děkujeme všem hráčům za vzornou a úspěšnou reprezentaci klubu a gratulujeme k výborným výsledkům!

Zpět na úvod